Dr med. Roman Mazuryk – specjalista z zakresu patomorfologii z 30 letnim stażem zawodowym, wieloletni pracownik Pomorskiej Akadamii Medycznej w Szczecinie. Autor i współautor bardzo licznych prac naukowych z zakresu patomorfologii. Ukończył staż w Menczester Anglia. Szczególne zainteresowania to diagnostyka guzów kości. Ww jest wieloletnim uczestnikiem konferencji patologów, które odbywały się w ramach rejestru tych guzów.

Dr med. Janusz Miętkiewski – specjalista z zakresu patomorfologii z ponad 30 letnim stażem zawodowym, współautor ok. 30 prac naukowych z zakresu patomorfologii. Doświadczenie zawodowe zdobywał w pracowniach histopatologicznych PSK Nr 1 i 2 PAM w Szczecinie oraz w ramach kilku staży naukowych w Wielkiej Brytanii (The Royal Free Hospital w Londynie, The Queen Elisabeth Hospital w Birmingham). Szczególne zainteresowania to diagnostyka biopsyjna chorób wątroby; ww jest członkiem krajowej grupy patologów specjalizujących się w tej tematyce.

Dr med. Piotr Waloszczyk – specjalista patomorfolog, pracownik PAM w Szczecinie, współautor i autor około 60 prac naukowych i podręcznika z zakresu patomorfologii. Szczególne zainteresowania to diagnostyka patomorfologiczna chorób płuc – Kierownik NZOZ Zdunomed.

Dr med. Marek Masiuk – specjalista patomorfolog, doświadczenie zawodowe zdobywał w pracowniach patomorfologii SPSK1 PAM, 109 Szpitala Wojskowego, Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie i Gorzowie Wlkp. oraz szkoleniach zawodowych w AFIP. Współautor kilkudziesięciu prac naukowych i doniesień zjazdowych z zakresu patomorfologii. W latach 2007-2009 pracownik Laboratorium Immunopatologii Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych NIH, USA. Szczególne zainteresowania to diagnostyka uropatologiczna i immunohistochemiczna.